PATİ MAMA Her Şey Canlar İçin...

Kedi Alerjisi Olanlara Müjde ! Alerji Yapmayan Kedi Irkları


Reklam Alanı

Kedileri sevimli hallerini görüp sevmemek mümkün mü? Ancak kediye alerjisi olan insanlar maalesef tensel  temas kuramıyorlar. Bu şekilde sevmekten mahrum kalan birçok insan var ne yazık ki. Bu da akıllara alerji yapmayan kedi ırkı var mıdır sorusunu getiriyor. Bu tür alerjiye sahip olanlar da kediler ile birlikte yaşayabilir ve kedili bir hayatın mutluluğunu yaşayabilir.

Sibirya Kedisi

Sibirya kedisi alerji yapmıyor!

Alerji yapmayan kedi denilince çoğumuzun aklına tüysüz bir kedi gelse de aslında dünyada hipoalerjenik kedi olarak tanınan tek kedi ırkı Sibirya kedisi ve adından da anlaşılacağı gibi Sibirya’nın soğuk iklimine uygun olarak bu kediler çok tüylüler.

Kedi alerjisine bir protein neden oluyor

Kedi alerjisinin nedeni sanıldığı gibi kedi tüyü değil, kediler tarafından salgılanan ve tüylerinde de bulunan Fel D1 isimli bir protein. Yani bir kedinin hiç tüyü olmasa bile Fel D1 proteini nedeni ile alerjiyi tetikleme olasılığı bulunabilir.

Sibirya kedileri Fel D1 proteinini çok az salgılıyor

Sibirya kedilerinin alerji yapmamasının nedeni Fel D1 proteinini çok az salgılamaları. Alerjiyi tetikleyecek düzeyde protein salgılamadıkları için de Sibirya kedileri tüm dünyada hipoarlerjenik kedi olarak tanınıyor.

Kısacası eğer kedi alerjisinden mustaripseniz ama kedisiz bir hayat da çekilmiyor diyorsanız sizin ilacınız hem güzel hem akıllı hem de hipoalerjenik bir Sibirya kedisi sahiplenmek.

Reklam Alanı


Mama Kumbarası