PATİ MAMA Her Şey Canlar İçin...

Kedi Yatağı


Reklam Alanı

KEDİ YATAĞI NASIL OLMALI?

Artık kabul edelim ki, evlerimiz kedilerimiz tarafından ele geçirildi! Türkiye’nin dört bir yanından iletişime geçtiğimiz kedi sahiplerimiz ve tecrübelerimiz ile aktarıyoruz ki, kedi yatağı tercihini yanlış yaparsanız bu tatlı ve garip canlılarla aranız bozulabilir, unutmayın ki sinirli bir kedi dünyayı ele geçirebilir!

İDEAL KEDİ YATAĞI ÖZELLİKLERİ

Sağlıklı bir kedi, gününün büyük çoğunluğunu uyuyarak geçirir. Kedilerin uyku düzeninin bozulmasını beraberinde bağışıklık sisteminin zayıflamasını , beslenme düzeninin bozulmasını ve stres seviyesinin arttırımını getirir. Uyuduğu bölgeyi güven ve huzur dolu olarak kodlayan kedi, genellikle evin aynı köşesini kendisine mesken edinir. Her insan gibi kedilerin de, iyi yatak anlayışı vardır.

Biz de patimama.com ailesi olarak, kedilerin iyi yatak anlayılarının olmazsa olmaz altın özelliklerini derledik.

  1. Kedinizin istediği sıcaklığı sağlaması

  2. İlgisine ve alışkanlıklarına göre sertlik düzeyinin gözetilmiş olması,

  3. Kedi omurgasını destekleyerek rahat bir uyku düzeni sağlaması

  4. Sizin için ise, temizliğinin ve bakımının kolay yapılıyor olması, kedi yatağının olmazsa olmaz dört özelliğidir.

Çoğunlukla duyduğumuz şikayetlerden olan Kedim yatağında uyumuyor cümlesi ise, tamamen kedinize göre bir yatağın evinizde bulunmuyor oluşundan kaynaklıdır. Her kedinin sevdiği ve sevmediği şeyler farklı iken, yatak tercihleri de buna göre değişkenlik gösterir. Örneğin, uzun zaman sokakta yaşamış ya da çoğunlukla yerde uyumayı seven bir kedi, çok yumuşak kedi yatağından hoşlanmayacak ve onu reddecektir. Patimama.com üzerinden kedinizie uygun, daha sert yapılı minderlere sahip kedi yataklarını tercih etmeniz kediniz ve sizin için en ideali olacaktır.

Bununla birlikte, kediler asla temiz olmayan yerde uyumazlar. Önceleri, kedi yatağında mışıl mışıl uyuyan kedinizin daha sonra yatağını reddettiğini gözlemliyorsanız, bu, büyük ihtimalle kedi yatağının eskisi kadar hijyenik olmayışından kaynaklıdır. İşte özelliklerin 4. maddesi olan, kedi yatağının kolay temizlenebilir olması ilkesi tam da bu durumla ilgili! Kedi yataklarının, kedi tüyü, kum ve diğer çevresel faktörleri bünyesinde biriktirmeyen kaliteli kumaşlardan dikilmiş olması ve makinede yıkanabilir yahut ılık suda bekletilince kolayca temizlenebilir olması, hem size zahmet vermeyecek hem de kedinizin yatağından soğumasına engel olacaktır!

Reklam Alanı


Mama Kumbarası