PATİ MAMA Her Şey Canlar İçin...

Veterineri Nereye Şikayet Edebilirim ?


Reklam Alanı

Sevimli dostlarımızı emanet ettiğimiz, onların sağlığından sorumlu olan veterinerlerin büyük bir çoğunluğunun bu işi yalnızca para kazanmak adına yaptıklarını görmek; hangimizin canını yakmıyor ki?

Hangimiz zaman zaman veterinerlerin ihmalkarlığı yüzünden hayata tutunabilecek bir sokak canının bu hayata gözlerini yumduğuna tanık olmuyoruz? Ya da kendi kedimizin ya da köpeğimizin sırf veterinerin bilgisizliği ve tecrübesizliği yüzünden tedavi edilebilecekken, yanlış tedavi sonrasında melek olup, cennete uçtuğuna?

Veterineriniz yüzünden kediniz ya da köpeğiniz hastalandıysa ya da hayatını kaybettiyse bu durumu sineye çekmek yerine en azından diğer canların böyle bir sonla karşılaşmamaları adına onları mutlaka şikayet etmeli; görevlerinden alınmalarını ya da uzaklaştırılmalarını sağlamalısınız.

 

Yasak olmasına rağmen hala köpek ya da kedi alım-satımı gerçekleştiren, paradan başka hiçbir şeyi düşünmeyen, yalnızca para kazanmak için kedinize ya da köpeğinize ekstra ve yanlış ilaçlar öneren veterinerleri şikayet etmenin, biz hayvan severlerin öncelikle görevleri arasında yer aldığını asla unutmamalı; hayvan dostlarımıza karşı sorumlu olduğumuzu her daim hatırlamalısınız.

Peki, veterineri nereye şikayet edebilirsiniz?

Şehrinizdeki veterineri şikayet etmek istediğinizde şehrinizdeki Veteriner Hekimler Birliği Merkez Konseyi Başkanlığına dilekçe yazmanız gerekiyor. Yazdığınız dilekçe ile veteriner hakkında soruşturma açılması talebinde bulunmuş oluyorsunuz.

Dilekçede hangi noktalara değinmez gerektiğini incelemek için mutlaka internette şikayet dilekçe örneklerini kontrol etmenizi de tavsiye ediyoruz.

Şikayet mektubunuzda veterineri neyle suçladığınızı açıkça belirtmeli, mümkünse suçunu ispatlamaya yönelik fotoğraf çıktılarını da dilekçenize ilave etmelisiniz.

Elinizdeki kanıtlarla birlikte veterinerin suçlu olduğunu daha iyi bir şekilde ispat edebilirsiniz.

Dilekçenizde şikayetinizi belirttikten sonra konu ile yani veterinerin ihlal ettiği durumla ilgili olarak yönetmelik maddelerine dilekçenizde yer vermelisiniz.

Dilekçe örneklerini incelemek için derneklerin örnek yazışmalarına mutlaka göz atmanızı öneriyoruz. Ya da şehrinizdeki bir derneğe giderek, onlardan nasıl dilekçe hazırlayabileceğinize dair yardım alabilirsiniz.

Kısacası veterinerleri şikayet edebileceğiniz birimin Veteriner Hekimler Birliği olduğunu ifade edebiliriz. Lakin bu şikayetin sözlü şikayetle sınırlı kalmaması, mutlaka yazılı olması ve dilekçe şeklinde Hekimler Birliği’ne sunulması gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

Hayvan hakları ihlallerine dair tüm şikayetlerimiz yazılı olarak, yani dilekçe şeklinde olmak zorunda olduğundan dilekçe yazmayı bir an önce öğrenmelisiniz. Aynı zamanda şehrinizdeki diğer hayvan severlere de dilekçe yazmayı öğretmelisiniz. Birden çok dilekçe ile daha baskın olabilir; tek başınıza halledemediğiniz sorunların birlikte hareket ederek, üstesinden gelebilirsiniz.

 

Reklam Alanı


Mama Kumbarası