PATİ MAMA Her Şey Canlar İçin...

Neden Yetişkin Bir Kedi Sahiplenmelisiniz ?


Reklam Alanı

İnsanlar barınaktan, pet shoplardan ya da sokaktan bir kedi sahiplenirken/alırken genelde yavru olmasını istiyor. Elbette küçük olan her şeyin aşırı sevimli olmaları onları fazlasıyla çekici kılıyor ama yaşlı, yetişkin kedilerin de pek çok avantajı var.

Yetişkin Kedilerin Oturmuş karakterleri vardır

Yaşlı – yetişkin bir kedinin artık oturmuş karakteri olur. Yavru kediye ise bazen derdinizi anlatmak, aşırı hareketliliklerinden ve oyun isteklerinden ötürü mümkün olmayabilir. Özellikle  birkaç yılınızı onu eğitmeye harcarsınız fakat yetişkin kedilerde böyle bir dezavantaj yoktur.

Yaşını Almış Kediler Daha sakin olurlar

Yavru, hatta genç bir kedi bitmek bilmeyen enerjiyle doludur. Başlarda bu durum sevimli gelebilir ama zaman içinde yorulduğunuzu hissedersiniz. Yaşlı kediler ise sessiz sakin köşelerinde, hatta kucağınızda otururlar.

Ev yaşamına alışkındırlar

Daha önce evde bakılmış bir kedi ne yapacağını bilir, tuvalet kabını rahat kullanır, tırmalama tahtasına alışık olur. Tüm bunlar da onu evde bakmak için daha uygun bir aday hâline sokar.

Çocuklar için ‘sakinleştirici’ gibidir

Çocuğu olan aileler için yaşlı kediler, yavru olanlara göre her zaman daha iyidir. Bu kediler daha sakin ve sabırlı olur, çocuğunuza günün her anı eşlik eder. Yavru kediler ise bu alanda daha zordur ve çocuklarla anlaşmaları, çocuğun sert hareketlerinden de ötürü zor olabilir.

Yetişkin Kediler Yavru Kedilere Göre Daha Sağlıklıdır.

 

Fark yaratabilirsiniz

Çok az kişi yaşlı kedileri sahiplenir ve bunu yaparak, gerçekten ihtiyacı olan bir kediyi kurtarmış olabilirsiniz. Sahibinin terk ettiği kediler ruhsal olarak zor zamanlar geçirirken, emin olun ona uzattığınız yardım elinin karşılığını verecektir.

Reklam Alanı


Mama Kumbarası