PATİ MAMA Her Şey Canlar İçin...

KEDİM KURU MAMA YEMİYOR


Reklam Alanı

Kedinizin kuru mama yememesinin bir çok nedeni vardır. Bunlardan birisi herhangi bir hastalığı olabilir. Ya da sırf yaş mamayı daha çok sevdikleri için de kuru mama yemek istemiyor olabilir. Öncelikle kedinizin neden kuru mama yemediğini, hastalık mı yoksa sırf şımarıklık olsun diye mi anlamanız gerekiyor.

Kediniz diş eti hastalıkları ya da herhangi bir iltihap sebebiyle kuru mama yemek istemiyorsa o zaman mutlaka veterinere götürmeniz gerekmektedir. Çünkü kediniz kuru mamayı öğütürken daha fazla gayret sarf eder ve bu da kedinizin damağında oluşan tahriş sebebiyle kedinizin canını acıtabilir.

Kedim Kuru Mama Yemeyi Bıraktı

Diğer ihtimal olarak kediniz sırf şımarıklık olsun diye kuru mama yemeyip yaş mamayı tercih ediyorsa o zaman yapmanız gereken bazı karlı davranışlar var demektir. Bu durumda kedinize aç kalmasını göze alarak kuru mama vereceksiniz ve o kuru mama bitene kadar kedinize hiçbir şekilde yaş mama vermeyeceksiniz. Kediniz böyle bir durumda bir süre dirense de sonunda pes edecek ve sizin karlı olduğunuzu anlayınca kuru mamayı da yemek zorunda kalacaktır.

Unutmamak gerekir ki kediler de insanlar gibi tepkiler geliştirebilen canlılardır. O yüzden kedinize karşı hoşgörülü bir tavır sergilerseniz, kediniz de size karşı ona göre tavır alacak ve kendi sağlığını düşünmeksizin sizden her zaman kendisi için en kolay olanı isteyecektir. Bu sebeple kedinizin beslenme sürecinde karar vericinin siz olduğunu anlaması gerekir.

Reklam Alanı


Mama Kumbarası